Чому потрібно вживати жирну рибу

Чому потрібно вживати жирну рибу

Недавні дослідження показують, що заміна бодай один раз на тиждень м’яса на жирну рибу, буде однією з кращих дієтичних змін для вашого здоров’я. І справді споживання в їжу всього двох порцій (приблизно 270 грам) риби в тиждень знижує ризик серцево-судинних захворювань майже на третину. Саме жирна риба (наприклад, лосось, оселедець, скумбрія, форель) вважається супер корисним продуктом, оскільки служить джерелом білка, заліза, фосфору, вітаміну В-12 і поліненасичених жирних кислот омега-3, що повністю засвоюються організмом. Наведемо вам 5 причин, чому ви повинні включити жирну рибу в свій раціон.

1. Знижує ризик серцево-судинних захворювань

Поліненасичені жирні кислоти омега-3 зменшують ризик утворення тромбів у судинах, покращують кровопостачання капілярів і знижують рівень холестерину. Для максимального збереження поліненасичених жирних кислот рибу найкраще запікати в духовці або на грилі, але не смажити.

2. Зменшує ризик захворювання раком простати

Шведські вчені протестували близько 600 чоловіків старше 30 років і дослідження показали, що чоловіки які не їдять рибу, майже в три рази схильні до розвитку раку простати, в порівнянні з тими які споживали рибу. Риба багата селен – мікроелементом, що перешкоджає утворенню раку, особливо простати, товстої кишки, ротової порожнини, стравоходу, молочної залози, а також передміхурової залози.

3. Жирна риба зменшує запалення шкіри і тканин

Омега-3 зупиняють запальні процеси, знімають подразнення на шкірі, тим самим полегшують деякі симптоми запальних захворювань, таких як: псоріаз, аутоімунні захворювання і ревматоїдний артрит.

4. Покращує роботу мозку немовлят

Дослідження проведене в 2003 році і опубліковане в журналі педіатрія дало висновок, що матері які приймали риб’ячий жир під час вагітності та лактації збільшили когнітивні здібності своїх дітей у віці 4 років. Ще одне дослідження в 2005 році виявило, що школярі які споживають в їжу жирну рибу мають більш високу успішність у навчанні, в порівнянні з їх однолітками, які не їдять рибу. Саме, омега-3 жирні кислоти сприяють встановленню зв’язків між клітинами мозку, що в свою чергу полегшує процес пізнання нового, а так само вони запобігають утворенню бляшок і тромбів в артеріях що постачають мозок.

5. Перешкоджає депресії

Три наукових дослідження, проведених в США, Великобританії та Ізраїлі, показали, що жирна риба в якій присутня у великій кількості омега-3 допомагає при депресії і нервових розладах.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector