Червоногруд-замок, с. Нирків

Червоногруд-замок, с. Нирків
Мабуть, самим загадковим українським замком сьогодні є замок в містечку Червоногруд або Червоноград. При цьому туристи можуть не шукати на карті сучасної України це поселення. Його на ній просто немає. Назва «Червоногруд» – це вільна інтерпретація латинської назви стародавнього замку – Червоний замок (Червона фортеця). Ця древня споруда знаходиться в Тернопільській області, а саме в Заліщицькому районі. Це по-справжньому таємничі місця, які представляються в різних описах як впливаючі на зміну біополя людини. Сюди вже кілька десятків років приїжджають люди, захоплені уфологією, щоб зануритися в море загадок Червоноградського замку.
Сам замок примітний тим, що він знаходиться в справжнісінькому кратері, який залишився від падіння на Землю досить великого інопланетного тіла. Це додає до замку інтересу ще й з боку астрономів.
Дивно красиві руїни замку знаходяться неподалік від населеного пункту Нирків, що у Тернопільській області. Якщо їхати з боку Городенки, то проїхавши міст над р. Дністер, через 2 км треба повернути ліворуч. Покажчика немає, орієнтуйтеся по автобусній зупинці. Далі по розбитій дорозі зовсім небагато і Вашому погляду відкриється приголомшлива панорама каньйону, в середині якого на височині довгастої форми, стоять дві замкові башти білого кольору. Земля під ногами незвичайного темно червоного кольору. Такого ж кольору і розріз самого каньйону. Замок на цьому місці був побудований ще в XV столітті і був центром цілого удільного князівства. Фортеця неодноразово руйнувалася татарами, турками, волохами і до середини 18 століття була напівзруйнованою. Іменитий польський шляхтич Кароль Понінський в кінці 17- ого століття купив замок, а також землю, і кардинально перебудував його-розібрав те, що вже було напівзруйнованим, а між двома вежами побудував палац. Останнім власником замку була княгиня Любомирська. З 1939- ого року почалося руйнування замку, яке триває й донині.
Крім замку тут є ще одна перлина- це Джуринський 16- метровий водоспад.
Джуринський самий великий рівнинний водоспад в Україні. Своєю появою він зобов’язаний волохам. У 17- му столітті в ході військових дій вони підірвали скелю і річечка Джурин пробила собі нове русло. У вихідні дні сюди приїжджають люди з наметами з довколишніх областей- Івано- Франківської, Тернопільської, Львівської, Хмельницької, – щоб насолодитися єднанням з природою, викупатися в чистих водах водоспаду. Нещодавно з’явилися ченці, які влаштувалися в дерев’яному бараку. Мабуть плани у них далекосяжні
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *