Часник рятує

Часник рятує
Недорогі, перевірені часом, безпечні для здоров’я і до того ж приємні на смак, багато спецій вже давно закріпили за собою видатні цілющі властивості, що, швидше за все, пояснює, чому в стародавні часи вони були на вагу золота.
На сьогоднішній день користь подібних засобів народної медицини, в тому числі і часнику, доведена вченими. Про нього багато написано в дослідницькій літературі: біомедична база даних під назвою «MEDLINE» містить 4245 наукових статей про часник.
Часник відіграє значну роль у профілактиці та лікуванні більше 150 різних хвороб, зокрема раку, діабету, атеросклерозу, репарації ДНК і отруєння ртуттю. Насправді, можна з твердою впевненістю заявляти, що поширення часнику по всьому світу, як в якості харчового продукту, так і як ліки, може запобігти мільйонам смертей щорічно. Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, населення бідних країн гине в основному від інфекційних захворювань, причиною яких є недотримання санітарних норм та гігієни, недоїдання, а також пригнічений емоційний стан, пов’язаний з перебуванням у злиднях.
Часник може стати прекрасною альтернативою щепленням. Його легше придбати і розповсюдити, до того ж хворі самі можуть його вирощувати.
В ході досліджень було виявлено, що він володіє сильними протиінфекційними властивостями. Експериментальним шляхом було підтверджено, що часник вбиває віруси і бактерії наступних захворювань:
-метіціллін стійкий золотавий стафілокок;
-молочниця;
-синєгнійна паличка (включаючи стійкі штами);
-цітомегаловірус;
-афлотоксікоз;
-гелікобактер пілорі;
-дріжжева інфекція;
-клебсіелла;
-ВІЧ Інфекції;
-вібріоінфекція;
-мікобактеріі туберкульозу;
– Клодістріі;
-простий герпес першого і другого типу;
-віруси парагрипу третього типу;
-вірус коров’ячої віспи;
-вірус везикулярного стоматиту;
-ріновіруси другого типу;
-стрептококкові інфекції групи Б.
Вражаючий результат, чи не так? Але це всього лише верхівка айсберга, коли мова заходить про властивості часнику в боротьбі з інфекціями.
Часник проти двох найнебезпечніших хвороб
Дослідження показують, що часник благотворно впливає на хід лікування 167 захворювань, проте найбільшу увагу вчених зосереджено на ролі часнику в профілактиці серцево-судинних захворювань і раку – двох найпоширеніших причин смертей в країнах першого світу.
Це цікаве відкриття. Фармацевтична промисловість в один час замислювалася про створення так званої полікапсули, що передбачає поєднання різних препаратів в одне ціле для лікування серцево-судинних захворювань (підвищений або знижений артеріальний тиск, високий рівень холестерину, погане згортання крові), але всі спроби залишилися без результату. У більшості лікарських препаратів занадто багато побічних ефектів, тому, коли їх змішують разом – це лише примножує токсичний вплив на організм. Природні речовини, особливо ті, які ми використовуємо в якості спецій, мають прямо протилежний ефект.
У список кардіопротективних властивостей часнику входить:
-уповільнення процесу утворення атеросклеротичних бляшок;
-зменшення кількості білої жирової тканини, зміцнює серцевий м’яз;
-зниження кров’яного тиску;
-розширення кровоносних судин;
-уповільнення окислення (властивості антиоксиданту);
-перешкоджання ендотеліальної дисфункції;
-припинення запалення кровоносних судин.
Також часник здатний вбити ракові клітини різних видів раку, в цей список входить:
-острий лімфобластний лейкоз;
-острий мієлоїдний лейкоз;
-рак молочної залози;
-рак шийки матки;
-рак товстої кишки;
-рак ендометрія;
-рак шлунка;
-лейкемія (хронічний лімфолейкоз);
-рак печінки;
-лімфома;
-меланома;
-остеосаркома;
-рак підшлункової залози.
Часник, як і багато інших складних за складом продуктів, містить широкий спектр фітокомпонентів, які впливають, щонайменше, на 150 різних фізіологічних реакцій, що протікають в організмі ссавців. Як таке може бути?
Усі харчові продукти містять не тільки вуглеводи, білки, жири і енергію (калорійність), але й генну інформацію. Результатом спільної еволюції з царством рослин стало формування особливого виду тканини на генетичному і молекулярному рівні. Її стан залежить від овочів і фруктів, які ми вживаємо в свіжому, необробленому вигляді. Неймовірні властивості часнику відображають у собі нескінченно складний зв’язок між рослинним і тваринним світом. Це свідчить про те, що такі продукти важливо вживати не просто як ліки, але і включити в щоденний раціон, від якого залежить здоров’я нашого організму на молекулярному рівні.
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector