Буркути

Буркути

Якщо раптом захотілося побачити унікальну природу, яка неймовірним дивом збереглася аж з самих доісторичних часів, то вже давно було пора їхати в «Урочище Буркути»:

Якщо ви коли-небудь чули про великий дубовий ліс, який покривав лівий берег Нижнього Дніпра в античну епоху, то саме в «Урочищі Буркути» його можна побачити на власні очі. Про цей дубовий ліс писав сам Геродот, прославляючи священний ліс. До речі по одній з легенд, саме в цьому дубовому гаю жила жінка з хвостом змії. Саме після зв’язку цією жінки і Гераклом, відбулися скіфи і агафірси.

Але це тільки легенда, а вживу це місце дійсно здається неймовірно красивим і унікальним. Раніше саме «Урочище Буркути» входило до складу заповідника «Асканія-Нова» і тому тут по-справжньому вирувало життя. На такій великій території жило безліч різних тварин, часто навіть диких. Можна було зустріти тут навіть павича або верблюда.

Але, на жаль, сталося так, що довелося скоротити витрату коштів на утримання заповідної зони, тому її скасували.

До речі є повір’я серед місцевих жителів, що ніби саме повітря тут має неймовірні цілющі властивості і може зцілити від різних недуг. Кажуть, що якщо раптом щось почало турбувати, то потрібно рано вранці відправитися в ліс і подихати тутешнім повітрям, і вже ввечері можна буде відзначити, що відчуваєш себе не просто значно краще, а навіть просто станеш здоровий.

На даний момент в «Урочищі Буркути» відзначається наявність десятків найрідкісніших тварин і видів рослин, які занесені до Червоної книги і знаходяться на межі зникнення. Тільки тут розташувалися унікальні спільноти рослин, які можна знайти тільки на півдні України і ті, що характерні виключно для лісової зони.

Відправитися на екскурсію в «Урочище Буркути» можна з курортного селища Залізний порт. Де завжди можна знайти відповідний автобус з усіма комфортними умовами для тривалої поїздки.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *