Босоногий грабіжник

У невеличкому містечку Кама (штат Вашингтон) народився хлопчик в сім’ї п’ючої матері і неблагополучного батька, який сидів за наркотики, а пізніше просто пішов з сім’ї.

Хлопчина з дитинства вважався неблагополучним: постійні скарги зі школи, в 7 років перша втеча з дому в навколишні ліси, крадіжки з сусідських будинків і магазинів. В 13 Колтон Харріс-Мур вже кілька разів потрапляв у поліцію, а в 2008 його засудили до трьох років за крадіжку. Так в 17 хлопець потрапив у виправний заклад, звідки втік через 2 роки. Далі починається епопея знаменитого «босоногого бандита». Колтон бігав весь цей час від поліції протягом 2х років, здійснював грабежі і угони, гастролював в декількох штатах – Вашингтоні, Айдахо, Південній Дакоті, Іллінойсі та інших, навіть бував у Канаді. Особливо часто він крав різні транспортні засоби. На його рахунку не просто набір машин, вантажівок, мотоциклів, а й катери і легкомоторні літаки. При цьому Колтон ніде не вчився водінню, свої теоретичні пізнання він отримав з навчальних DVD-дисків і комп’ютерних ігор-симуляторів. Транспорт зазвичай хлопчина крав для його практичного використання і в міру необхідності – йому просто потрібно було пересуватися, ховатися від переслідувань. Весь час він здебільшого проводив у лісах. У будинки Харріс-Мур вдирався за продовольством або просто, щоб скупатися, вкрасти морозиво.

Колтон Харріс-Мур мав і свою візитку – залишав в будинках відбитки босих ніг, за що і отримав своє прізвисько.

У 2010 році біля острова Абако Багамські поліцейські знайшли розбиту «Сессну». Літак сам по собі ажіотажу не викликав, зате грабежі прибережних будинків, що почалися незабаром, сповістили поліцію про прибуття «босоногого бандита». Через деякий час Колтон був затриманий поліцією Харбор-Айленда. За словами втікача він планував перебратися на Кубу або британські острови в Карибському морі Кайкос і Теркс.

Історія Колтона Харріс-Мура активно висвітлювалася американськими ЗМІ. Соціальні мережі рясніли сторінками імені Колтона, за його пригодами стежили, йому співчували. «Босоногий бандит» став улюбленцем публіки, яка страшно переживала за нього під час слідства й суду, в тому числі виступаючи з вимогами відпустити його на свободу. Спочатку Колтон заперечував свою провину, але, врешті-решт, пішов на угоду з правосуддям. Результатом став продаж прав на екранізацію історії грабіжника кінокомпанії 20th Century Fox за суму близько мільйона доларів, яка повинна піти на відшкодування збитків постраждалим від хлопця. Крім того Харріс-Мур відсидить 5-6 років, так що консультувати творців чергового блокбастера йому доведеться з-за ґрат.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector