Білоруська домашня сиров’ялена ковбаса

Білоруська домашня сиров’ялена ковбаса

Білоруська домашня сиров’ялена ковбаса – це щось надзвичайно смачне, і ні в якому магазині ви не купите нічого подібного.

складові:

*Свинина – 10 кг

*Сіль – 250 г

*Цукор – 50 г

*Часник (головки) – 3 шт

*Коріандр (мелений) – 3 ч.л.

*Кмин (мелений) – 3 ч.л.

*Перець чорний (мелений) – 1 ч.л.

*Перець духмяний (мелений) – 0,5 ч.л.

*Гірчиця (в зернах) – 100 г

*Горілка (або коньяк) – 50 г

приготування

Насамперед необхідно підготувати черевні кишки. У Білорусі готують домашні ковбаси з тонких кишок. Найпростіше купити готові очищені кишки. Куплені кишки досить вимочити пару годин у холодній підсоленій воді. Після закінчення вимочування приступаємо до чищення кишок. Тупим боком ножа зскрібаємо розмякшенну оболонку, якою покрита внутрішня поверхня кишок, при цьому постійно змиваючи чистою водою слиз. Очищені кишки посипаємо сіллю і акуратно перетираємо руками і полощіть в оцтової воді – це дозволить позбутися від запаху. Підготовлені таким чином кишки заливаємо чистою холодною водою.

Тепер приступаємо до фаршу. М’ясо (воно повинно бути свіжим, ні в якому разі не розмороженим) дрібно ріжемо на шматочки приблизно 1 на 1 см. Зараз прокручують м’ясо для ковбас через м’ясорубку, але в давнину завжди різали м’ясо руками.

У фарш додаємо мелені спеції, гірчицю в зернах, сіль і цукор й дуже добре все вимішуємо руками. Фаршу потрібно «дозріти» – залишаємо його на холоді на ніч.

На наступний ранок дрібно рубаємо часник і додаємо його в фарш. Туди ж наливаємо горілку і знову гарненько все вимішуємо. Часник і горілку додаємо в фарш саме перед самим приготуванням ковбас (інакше ковбаси будуть кислими).

Наповнюємо кишки фаршем за допомогою спеціальної насадки на м’ясорубці для ковбас. З м’ясорубки попередньо витягуємо сітку, ніж та на їх місце встановлюємо насадку.Починаємо з допомогою м’ясорубки наповнювати кишку фаршем і зав’язуємо вільний кінець кишки щільно до фаршу. Намагаємося не надто щільно набивати кишку, щоб вона не порвалася, але і пустот теж не повинно бути. Наповнюємо кишку до певної довжини (в залежності від того, якого розміру ковбасі ви віддаєте перевагу) і перекручуємо кілька разів кишку, формуючи таким чином окремі ковбаски. Можна зробити сардельки, а можна колечка – як любите.

Наступний етап в приготуванні домашньої ковбаси, мабуть, самий відповідальний – це сушка. У перші 4 дні ковбасу вивішують в дуже сухе і тепле приміщення. Традиційно в білоруських селах сушили ковбаси у добре протопленій печі. За ці два дні ковбаски повинні почервоніти, а кишка стати сухою, як пергамент. А потім ковбаси потрібно винести на холод в підвішеному стані на днів 7. Після цього можна дегустувати.

Зберігати ковбаси слід також в холодному сухому місці.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector