11 Травня, 2020

Бджоли на війні

Вважається, що саме бджоли були першими створіннями, які використовувались людиною в якості зброї. У доісторичних битвах за теплу печеру, крім палиць з кам’яними наконечниками, наші предки використовували куди більш дієву зброю – бджолині вулики. Вулики заносилися в печеру, після чого покусані господарі швидко звільняли її.

Надалі мистецтво використання бджіл як зброї тільки ще більше шліфувалося. Існує легенда, що в Ассирії розводили ручних бджіл, які реагували на певні звуки, що їх посилали бджолярі, і летіли в заданому напрямку. Так, випустивши всього тисячу-другу «загіпнотизованих» бджіл на противника, ассірійці могли влаштувати грандіозну паніку і тисняву в рядах ворога.

У XVIII столітті багато капітанів далеких плавань возили на всякий військовий випадок в трюмах вулики. Як не складно здогадатися, якщо хто-небудь намагався взяти на абордаж напханий бджолами корабель, на нього скидалися вулики. Потім матроси, надівши маски і спеціальні костюми, з легкістю брали в полон покусану і потрапившу за борт від жаху ворожу команду.

Не обійшлося без бджіл і в XX столітті. Під час Першої світової війни німці придумали, можливо, самий безглуздий в історії спосіб шпигунства. Помітивши корисну здатність бджіл відлітати далеко і завжди повертатися у свій вулик, німці запровадили в лави пасічників своїх агентів. Коли французи перемістили свої війська на кордон з Німеччиною, німці-пасічники отримавши інформацію про склад французьких військ, відпустили бджіл з території Франції, перев’язавши їх різнокольоровими нитками. Артилерія – зелена нитка, піхота – червона, кавалерія – синя. Підрахувавши всі нитки, німці дізналися заздалегідь про склад французьких військ і скоригували свої плани.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *