Базальтові стовпи c.Берестовець

Базальтові стовпи c.Берестовець

Наша Україна багата унікальними місцями, які порадують око як місцевих жителів, так і приїжджих туристів. Одним з таких чудес є заказник «Базальтові стовпи». Ця пам’ятка здобула призове місце у всеукраїнському конкурсі «7 природних чудес України». «Базальтові стовпи» – це відоме курортне місце, де можна помилуватися як місцевими краєвидами, так і чарівною красою базальтових відкладень багатогранної геометричної форми. Розташувався заказник в селі Берестовець Костопільського району Рівненської області.

Величезні кам’яні колони вишикувались в кілька рядів один над одним, нагадуючи скам’янілі струменя води, неначе зачаровані якоюсь магією. У 1972 році це місце отримало статус геологічного заказника «Базальтові стовпи». Блоки базальту мають розміри від 4 до 35 метрів. Його добувають в працюючому тут кар’єрі.

З цим місцем пов’язано чимало легенд. За однією з них колись польський король, проїжджаючи по цих місцях, втратив свій перстень, але, оскільки шукати його часу не було, він зробив позначку у вигляді хреста на камені, щоб по ній знайти втрату. Кільце так і не знайшлося, але сталося диво – із землі піднялися кам’яні брили..

Заповідник розташовується в Івано-Долинському родовищі базальтів на західному схилі українського кристалічного щита. Це місце є унікальним і єдиним у своєму роді на Україні. Чітка стовбчата форма базальту викликає великий подив і багато питань у приїжджих туристів. Мало хто здогадується, що це природне творіння є продуктом вулканічних вивержень. Вчені приїжджають сюди, що б дослідити і вивчити давню вулканічну діяльність і в цьому їм допомагають місцеві базальтові відкладення. Цікавим фактом є те, що з місцевих базальтових стовпів виготовляють плити, які використовують в якості облицювального матеріалу. Базальт з Іванової Долини використовувався в таких містах як: Париж, Лондон, Москва.

Ще одне вражаюче явище природи знаходиться неподалік від Берестовця – це базальтовий кар’єр Янова Долина. Мальовниче поєднання ансамблів з базальтового каменю з гладдю озер, історія цього місця привертає увагу туристів. Вважається, що тут під застиглими брилами досі є поклади самоцвітів, а знайшовшому дорогоцінний камінь обов’язково посміхнеться щастя. Вода з затопленого кар’єру має цілющі властивості

Заповідник «Базальтові стовпи» є прекрасним місцем для відпочинку і для вивчення допитливими туристами. Якщо ви хочете помилуватися творінням вулканічного походження, кращого місця ніж це, вам не знайти.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *