Банди апашів

Банди апашів

На початку ХХ століття Париж тероризували банди «апашів» – Les Apaches. Для залякування вони стали себе так називати на честь кровожерливого індіанського племені апачів. Кишенькові злодії, хулігани, грабіжники і сутенери об’єднувалися в банди. Поліція часто була безсила.

8000 жандармів проти 30 000 молодих головорізів. Деякі історики вважають, що кількість апашей сягала до 70 000 чоловік. Апаші розробили і якусь подобу власної системи рукопашного бою – сават (старий черевик). У ньому удари наносилися руками і ногами. Є версія, що сават придумали моряки, а удари ногами були додані, аби дозволити б’ючому використовувати вільну руку для збереження рівноваги на хиткій палубі. Вони нічого не боялися і часто діяли навіть удень.

Прийом «батько Франциск» – на шию жертві накидався ремінь і напівзадушений городянин навіть не намагався чинити опір, поки його потрошили. Іноді перехожих грабували за допомогою прийому, названого «пудрениця» – в обличчя жертві кидалася коробка з сажею і поки засліплений намагався зрозуміти в чому справа, у нього виривалися годинник, портфель або гаманець. Їх зброєю були револьвери, кастети, ножі та бритви. Виникла навіть мода апашів. Вони носили кепки, завужені до низу брюки, тільняшки і фланелеві сорочки з великим відкладним коміром, який відкриває горло. І обов’язково – хустку. Хустку носив Джеронімо – легендарний вождь справжніх апачів.

З’явився і танець апашів. Московська газета «Ранній ранок» в жовтні 1908 року про це писала так: «Танець апашів – цих покидьків сучасного Парижа, був недавно вперше виконаний в одному з оглядів якогось монмартрського театру-шантану. Будь-який новий танець впливає на парижан з силою епідемічною. Танець апашів був підхоплений широкими колами і тепер в самих світських будинках він завоював собі почесне місце в списку улюблених танців ласих до гострих відчуттів парижан ». Ролі чоловіка і жінки розподілені в танці чітко: чоловік – дикий, жорстокий, безжальний садист; ревнивий Отелло, щедро обдаровував партнерку стусанами. Жінка – кішка, – напружена, оцінює небезпеку розгніваного чоловіка. Отримуючи стусани і ляпаси від партнера, вона намагається чинити опір або симулює несвідомий стан і … проявляє відданість йому ж. Подивіться на танець. Це стилізація, але вражаюча стилізація…

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *