Адельфопоезіс

До 1650 року в православній церкві існував інститут так званого «адельфопоезіса» буквально «братотворення», сам ритуал вельми нагадував вінчання.

Головним чином адельфопоезіс був поширений в православному християнстві. Даний обряд давав право успадковувати майно партнера і використовувався для оформлення своїх відносин перед Богом.

Обряд братотворення зовні дуже схожий з вчиненням таїнства шлюбу і те, і інше відбувалося в церкві перед вівтарем. Бажаючі обидва чоловіки вступити в союз ставилися перед аналоєм, на якому лежали хрест і Євангеліє. В руки їм давалися свічки, священик з’єднував їх руки, читалися молитви, Святе Письмо.Священик водив їх навколо аналоя зі співом церковних пісень, причащав освяченими дарами. Чоловіки, які бажають стати братами або вступити в шлюб, обмінювалися поцілунками, цілували священика і йшли на трапезу (агапу).

Церковний чин братотворення мав таке ж значення як і таїнство шлюбу, зокрема, особи, які вступили в духовне братство при посередництві церкви, вважалися такими, що перебувають в близькій спорідненості, яке служило перешкодою до шлюбу між їхніми родичами і яке надавало право успадковувати без заповіту. До речі, це ж треба було і з 53-го правила Трульського собору (691-692 р), за яким духовна спорідненість прирівнювалася до кревного, бо спорідненість по духу важливіша союзу по тілу .

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *