Французький батон – рецепт

Французький батон – рецепт

  • Вода: 300 мл
  • Пшеничне борошно: 450 г
  • Сіль: 2 чайні ложки
  • Сухі дріжджі: 3 чайні ложки

1. Додайте в форму воду. Якщо в інструкціях до вашої хлібопічки сказано, що дріжджі необхідно закладати в хлібопічку першими – не страшно. Просто поміняйте порядок, в якому ви додаєте сухі і рідкі інгредієнти.

2. Всипте борошно так, щоб вона цілком покрила воду. Додайте сіль в кут. Посеред борошна зробіть невелике заглиблення так, щоб на дні була мука, а не вода, і всипте туди дріжджі. Поставте хлібопічку в режим «французьке тісто», із зазначенням – середня скоринка. Запустіть хлібопічку.

3. Коли тісто буде готове, дістаньте його з хлібопічки, покладіть на посипану борошном поверхню і один раз різко вдарте його. Розділіть тісто на дві або три рівні частини – для окремих батонів.

4. З кожного шматочка тіста скачайте кулю, потім розкачайте їх качалкою так, чоби вийшли прямокутники розміром приблизно 18х7,5 см. Підніміть одну третину листа з тіста і зігніть, потім притисніть на згині. Повторіть операцію ще 2 рази, намагаючись не розірвати тісто і залишаючи його відпочити між згинами.

5. Акуратно скачайте тісто рулетом і розтягніть вздовж, щоб вийшов батон довжиною 28-33 см. Розташуйте батон між складеним і посипати борошном гофрованим рушником, щоб батон зберіг форму, і почекайте, поки тісто підніметься. Потім накрийте батон змащеній маслом плівкою і залиште в теплому місці на 30-45 хвилин.

6. Розігрійте духовку до 230 градусів. Акуратно, щоб батони не втратили форму, покладіть їх на деко, посипане борошном, і розмістіть на великій відстані один від одного. Зробіть зверху кожного батона по кілька діагональних надрізів. Розмістіть деко на верхню полицю духовки і побризкати стіни духовки з розпилювача. Випікайте батони 15-20 хвилин до золотистої скоринки. Витягніть готові батони з духовки і дайте їм охолонути.


Час приготування

30 хвилин

Енергетична цінність на порцію

  • Калорійність: 400 ккал
  • Білки: 12,2 грам
  • Жири: 1,6 грам
  • Вуглеводи: 85,8 грам

Кількість порцій: 4 порції

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector