Третя світова війна (сценарій 1951 року)

 

На тлі війни Росії проти України  політики і політологи стали знову говорити про можливість Третьої світової війни. Цікаво поглянути, як сценарій такої війни описували в 1951 році. 

У випуску журналу Collier's за 27 жовтня 1951 року 132 сторінки. Всі вони присвячені тому, як буде йти Третя світова війна. Журнал пропонує сценарій війни, яка починається з того, що «совєти» влаштували в Європі різанину і неподобства через Югославію. Власне кажучи, це недалеко від правди. У той період Тіто запропонував Болгарії, Румунії, Польщі, Чехословаччині, Угорщині та Албанії створити щось на зразок «ЄС» для протистояння тиску Кремля. Сталін був цим обурений і назвав Тіто «ворогом і фашистом». Ну а югослави, в свою чергу, називали СРСР «фашистською державою». За сценарієм російські війська вторгаються в Югославію, терміново скликається сесія ООН, яка вимагає від СРСР припинити агресію. У відповідь Сталін скидає ядерну бомбу на Вашингтон. Світ обурений. СРСР з ганьбою виключають з ООН, одночасно ООН формує коаліцію військ для розгрому агресора. Реакція не змусила себе довго чекати - бомбу ООН скидає на Москву. Горить Кремль і Червона площа, столиця сил зла перетворена в ядерний попіл.

Але це тільки початок. Браві американські десантники висаджуються в Сибіру - їх мета звільнити мільйони в'язнів російських концтаборів. Проте радянські зеки не сидять склавши руки. Вони не чекають доблесних визволителів, а звільняються самі  і проголошують свою вільну і демократичну Сибірську республіку (від Уралу і до Тихого океану). В принципі, і це цілком можливо для епохи сталінізму, коли дійсно були збройні бунти в'язнів ГУЛАГу. Москва вже не здатна контролювати ні Сибір, ні колишні радянські республіки, які звільняються одна за одною від московського рабства і захоплено зустрічають війська ООН.

Але війна ще йде, літаки ООН продовжують раз у раз скидати на Московію нові атомні бомби.Тим часом Сталін, що ховається десь в бункерах під Москвою, вмирає (і тут журнал вгадав - Сталін помер в 1953 році). Кермо влади приймає його син Василь. Але в кінцевому підсумку він потрапляє в полон і змушений капітулювати перед силами доблесних визволителів - військ ООН . Війна закінчена.

На просторах колишньої імперії зла починається нове життя - вільне і демократичне. Радянського Союзу більше немає - замість нього незалежні вільні держави, ООН допомагає їм відновити зруйновану війною економіку і провести декомунізацію. Скрізь проводяться перші демократичні вибори, до влади приходять народні уряди.

 Подібно до того, як на Нюрнберзькому трибуналі судили злочини фашизму, - ООН проводить трибунал над злочинами комунізму та російського великодержавного шовінізму. Нарешті Росія стає в достатній мірі демократичною. І Москва удостоюється честі прийняти Олімпіаду 1960 року. Ось такий сценарій війни ... 

Якщо відкинути всі жахи ядерних ударів, то в принципі, подібний хід подій видається цілком ймовірним. З тим, правда, уточненням, що сили сторін були приблизно рівні - і війна носила б затяжний характер, а на окремих напрямках війська СРСР могли б домогтися і деяких перемог. Американські експерти, проте, мають рацію мінімум в трьох принципових позиціях.

1. Сталінська імперія зла не мала ресурсів для нової світової війни - бо лежала в руїнах, народ тулився в землянках і голодував. Саме США всю минулу війну годували радянський народ і радянську армію своєї тушонкою, поставляли техніку та обладнання - без чого СРСР навряд чи зміг би перемогти Гітлера. А в цій новій війні ніхто Радянському Союзу не допомагав би - союзників у Москви не було. Навпаки - проти Кремля повстали б окуповані країни Східної Європи, а також республіки Прибалтики і України (де ще не був переможений повстанський рух).

2. Населення втомилося від сталінських репресій і концтаборів ГУЛАГу, до того ж деякі народи СРСР цілком були репресовані (піддалися варварським депортаціям, позбавлені майна, приречені на смерть). Повідомлення про початок нової світової війни і тим більше про ядерне бомбардування Кремля обов'язково спровокували б заворушення і бунти. Тобто приблизно ту Катастрофу, яка сталася в 1941 році з нападом Гітлера: масова здача в полон, радість звільнення від ненависних комуністів.

3. Найголовніший чинник - це Сталін. Його смерть означала б кінець війни. У реальності так і сталося. У 1952 році і на початку 1953 Сталін захопився ідеєю розв'язання нової світової війни, активно розробляв її плани на всіх рівнях. Політбюро ЦК КПРС було категорично проти і вважало, що Сталін на старості років просто звихнувся. Після ряду конфліктів Йосип Віссаріонович вирішив повністю змінити все своє оточення - репресувати «цих боягузів», які заважали йому почати війну з США (Берія, Молотов, Хрущов та інші). У певному сенсі «репетицією» Третьої світової війни стала війна в Кореї, що тривала з 25 червня 1950 по 27 липня 1953 роки (хоча офіційного закінчення війни оголошено не було). Журнал опублікував свій сценарій нової світової війни в 1951 році (на тлі, мабуть, перемог військ ООН в 1950), а наступні два роки війни в Кореї показали, що ситуація взагалі-то патова в такому конфлікті. Очевидного переможця немає. 

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: